49. Międzynarodowy Uliczny Bieg Niepodległości

Data: 7 listopada, 2011

Zbliżające się Święto Niepodległości jest co roku okazją do spotkania się amatorów biegania. Także i w tym roku, w niedzielę, 6 listopada, na ostrowskim rynku odbył się 49 Bieg Niepodległości. Naszą szkołę, jak zawsze, reprezentowało liczne grono uczniów. Biegi szkół podstawowych odbyły się w czterech kategoriach: klasy III-IV dziewczęta, III-IV chłopcy, V-VI dziewczęta, V-VI chłopcy. Nowością w tegorocznej imprezie była elektroniczna rejestracja biegów młodzieżowych. Bieg z chipem przyczepionym do numeru startowego stanowił dodatkową atrakcję dla najmłodszych. Każdy z uczestników po zakończeniu biegu otrzymywał pamiątkowy medal. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie uczennice klasy 4a, które wywalczyły miejsca na podium. I miejsce zajęła Weronika Hipp, a III Anastazja Grzyb. Zwyciężczynie w nagrodę otrzymały  okazałe puchary.