Pobijamy rekord w udzielaniu pierwszej pomocy.

Data: 19 października, 2013

Po raz pierwszy 16 paźdzoiernika tego roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji (ERC) i w ramach podnoszenia świadomości społecznej o problemie nagłego zatrzymania krążenia (NZK) został organizowany „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” pod nazwą >>Restart a Heart<<, który jest odpowiedzią na Deklarację Parlamentu Europejskiego z czerwca 2012 roku, w której państwa członkowskie nawołują do ustanowienia Europejskiego Tygodnia Podnoszenia Świadomości o Problemie Nagłego Zatrzymania Krążenia.

Z tej okazji Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy, a dokładnie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Do akcji przystąpili uczniowie klas trzecich naszej szkoły wraz z panią Elżbietą Frąszczak. Punktualnie w południe dzieci rozpoczęły resuscytację na fantomach. W przeprowadzeniu akcji bicia rekordu pomogli nam harcerze z Harcerskiego Klubu Ratowniczego Ostrowskiego Hufca ZHP, którzy czuwali nad prawidłowym przeprowadzaniem resuscytacji oraz ćwiczyli razem z trzecioklasistami.

dyplom-2Print