X Powiatowy Konkurs Plastyczny „Cuda na Kiju”

Data: 26 stycznia, 2017

W czwartek 19 stycznia w MDK rozpoczął się wernisaż połączony z wręczeniem nagród laureatom X Powiatowego Konkursu Plastycznego „Cuda na Kiju”. W sumie nadesłano na niego 130 prac. Oceniało je jury w składzie: przewodnicząca – prof. dr hab. Maria Podskarbi-Hebisz z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, dr Lidia Głazik z Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu UAM w Poznaniu, mgr sztuki Karolina Treska, Karol Kierzynka – artysta plastyk, projektant w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz sekretarz – mgr sztuki Jakub Godziszewski. Komisja po obejrzeniu 130 nadesłanych prac postanowiła przyznać 19 równorzędnych nagród oraz 12 równorzędnych wyróżnień. Ponadto jury w składzie: Teresa Burkietowicz – prowadząca Galerię Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” w MDK oraz plastyczka Marcelina Wojtasik postanowiło przyznać 9 nagród Galerii „Pędzelek”.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Nagrody :

– Olga Kazowska kl.III D,

– Julia Piwek kl.II D

Wyróżnienia :

– Agnieszka Ampuła, Zofia Bogusławska, Adrian Dolata, Hubert Dryka, Paweł Gąsiorek, Piotr Gmur, Nikodem Jessa, Jakub Kaniewski, Lena Mikołajczyk, Oliwier McKinley, Krzysztof Mielcarek, Mateusz Nowacki, Szymon Pietrasik, Piotr Pływaczyk, Igor Powolny, Adam Sobczak, Stefan Sójka (praca zbiorowa), 7 lat, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim kl.I A,

– Gabriela Witek kl.III D

Nagrody Galerii „Pędzelek”:

– Antonina Jurek kl.II B

Prace były bardzo pomysłowe i oryginalne, każda inna i niezwykła, widać w nich niezwykłą wyobraźnię i wrażliwość dzieci. Warto wspomnieć, że to już kolejna edycja konkursu w którym uczniowie naszej szkoły są nagrodzeni i wyróżnieni. Wszystkim zarówno uczniom jak i nauczycielom gratulujemy!