Jesień w bibliotece

Data: 1 października, 2016

„Idzie jesień”

W dniach 22- 28 września 2016 roku, w ramach zajęć z bajkoterapii, w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 odbyły się lekcje biblioteczne. Skierowane były do uczniów klas drugich. Ich celem było niwelowanie lęku przed nieznanym oraz omówienie zmian jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania opowiadania pt. „Idzie jesień” i rozmowy na temat lęku. Następnie uczniowie rozmawiali o zmianach jakie zachodzą w przyrodzie jesienią. Wszystkie klasy bezbłędnie odpowiadały na pytania do tekstu oraz wykonały przepiękne portrety Jeży. Prace zostały wywieszone w galerii biblioteki.

„Bajka o wróbelku”

W dniu 29 września 2016 roku, w ramach zajęć z bajkoterapii, uczniowie klas pierwszych wysłuchali tekstu pt. „Bajka o wróbelku”. Celem tych zajęć było niwelowanie lęku przed szkołą. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki, a następnie wspomagane przez nauczyciela mówiły o swoich uczuciach i emocjach, jakie wiążą się z przychodzeniem do szkoły.

Podczas zajęć zastosowano techniki, które pomagają w wyrażaniu emocji: zabawa w iskierkę, malowanie drzewa klasy oraz zwierzątek z którymi się utożsamiają. Klasy bezbłędnie odpowiadały na pytania do tekstu oraz wykonały przepiękne prace plastyczne.