Mistrzostwo Polski dla koszykarzy UKS “Piątka”

Data: 18 czerwca, 2016

Drużyna koszykarska chłopców rocznik 2003 Szkoły Podstawowej nr 5 zdobyła mistrzostwo Polski pokonując w wielkim finale SP 5 z Ełku 33:30 na turnieju Energa Basket Cup rozgrywanym w Gdańsku!

Nasza drużyna dotarła do wielkiego finału po wyczerpujących bojach, m.in. z brązowymi medalistami – SP 152 z Warszawy.

“Złotych chłopaków” dopingowała na żywo liczna grupa kibiców-rodziców oraz dyrekcja szkoły 🙂 natomiast transmisję internetową oglądali nasi uczniowie w szkolnych “strefach kibica”. Zarówno w Ergo Arenie jak i w szkole panowała gorąca atmosfera.

Tytuł MVP turnieju zdobył Nikodem Suski, podkreślić jednak należy mistrzowską grę całego zespołu – na wyróżnienie z pewnością zasłużył wszechstronny Mikołaj Zaremba, dynamiką imponował Kacper Pietrasik, niezwykłe opanowanie w kluczowym momencie meczu wykazał Tomasz Marek. A oto pełny skład Mistrzów Polski szkół podstawowych 2016:

4. Bartosz Bugaj

5. Wojciech Krzyżanowski,

6. Mateusz Semczyszyn

7. Kacper Pietrasik

8.Jakub Majchrzak

9. Bartek Rachwalski

10. Mikołaj Zaremba

11. Tomasz Marek

12. Stanisław Stawiński

13. Oskar Smardz

14. Nikodem Suski

15. Mateusz Kuncewicz

Trener: Krzysztof Cnotliwy

Energa Basket Cup to największy w Polsce turniej koszykówki dla uczniów szkół podstawowych. Do tej pory w siedmiu edycjach programu wzięło udział łącznie prawie 560 tysięcy młodych zawodników i zawodniczek. Co roku do zawodów zgłaszają się drużyny reprezentujące ponad 6500 szkół podstawowych.

Mistrzynie i Mistrzowie Polski wyłaniani są w wielostopniowych rozgrywkach, rozpoczynających się od meczów dzielnicowych i miejskich. Następnie rozgrywane są spotkania gminne, powiatowe, rejonowe oraz finały wojewódzkie. W tym etapie od marca do końca maja we wszystkich regionach zostają rozegrane 32 finały. Zwieńczeniem rozgrywek jest finał krajowy, w którym udział biorą zwycięzcy finałów wojewódzkich (łącznie 32 zespoły dziewcząt i chłopców). Wielki Finał tradycyjnie już odbędzie się w trójmiejskiej Ergo Arenie – jednej z najbardziej nowoczesnych hal sportowych w Polsce.

Nagrodą dla zwycięzców jest czek na kwotę 10 000 zł oraz  udział w obozie treningowym Energa Basket Camp Adam Wójcik Akademia.

Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych chłopaków, aż szkoda że już za chwilę zostaną absolwentami naszej szkoły.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów na koszykarskich parkietach.

Relacja z pierwszego dnia turnieju.

Relacja z drugiego dnia turnieju.

Relacja z finału.

Relacja wideo z finałowych meczy Energa Basket Cup 2016.

Materiały prasowe