Konkurs historyczny: Mirosław Ferić – pilot Dywizjonu 303

Data: 17 marca, 2015

12 marca w Forum Synagoga odbył się finał 10. jubileuszowej edycji muzealnego konkursu historycznego “Nasze miasto, nasza historia” o tytuł Młodego Regionalisty, który w tym roku przebiegał pod hasłem “Mirosław Ferić – pilot Dywizjonu 303 – ostrowskie tradycje lotnicze”. W konkursie wzięli udział uczniowie reprezentujący 8 ostrowskich szkół podstawowych.  Jury w składzie: przewodniczący: Witold Banach, członkowie: Wojciech Suszycki, Wojciech Gawłowski, sekretarz Lubomira Sobczak – oceniało wiedzę 15 zawodników ze szkół podstawowych , którzy odpowiadali na pytania związane z historią naszego miasta oraz z postacią Mirosława Ferića – patrona tegorocznej edycji – ale też układali puzzle, rozpoznawali wybitnych ostrowian czy zabytkowe obiekty architektury naszego miasta. Laureatką konkursu i zdobywczynią Złotej Odznaki Młodego Regionalisty została także uczennica naszej szkoły Anna Suchecka.
Uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i  odznak odbędzie się w kwietniu. Raz jeszcze gratulujemy naszej “złotej Ani ” 🙂