150 lat Ochotniczej Straży Pożarnej

Data: 22 września, 2017

W czwartek 21 września uczniowie klasy 3a wraz z wychowawczynią Beatą Olszak oraz Iwoną Doruch – mamą Nikoli, odwiedzili po raz pierwszy w tym roku szkolnym Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Celem naszej wizyty było zapoznanie się z wystawą „150 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim”. Spotkanie poprowadziła kustosz- pani Barbara Jarosz.

Eksponaty zgromadzone w Muzeum to przede wszystkim stare fotografie, dokumenty – często zapisane w języku niemieckim, aparat powietrzny oraz aparat oddechowy Königa z II połowy XIX wieku, hełmy strażackie sprzed II wojny światowej, pierwsze węże strażackie, itp. Chłopcom, i nie tylko,  bardzo spodobała się wystawa modeli samochodów strażackich. Wszystkie wymienione przedmioty w sposób  obrazowy ukazały dzieciom, jak przed laty funkcjonowała straż pożarna.

Miłym zakończeniem naszego spotkania była możliwość wykonania sobie pamiątkowego zdjęcia w hełmie oraz rękawicach strażackich.