100-LECIE PRZY BASKECIE

Data: 17 kwietnia, 2012

W  ramach obchodów 100-Lecia Szkoły Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wlkp. w dniach: 13-15.04.2012 r. odbył się Ogólnopolski Turniej Koszykówki dziewcząt roczniak 1999.

W turnieju startowały zespoły:

UKS „Olimpijczyk” Ostrów Wlkp., MKS „Flesz” SP 63 Bydgoszcz, UKS „Dwójka” Ziębice, UKS „Olimp” Rawicz, UKS SP 27 Katowice, UKS „Piątka” Ostrów Wlkp.

Zespoły rozegrały po 5 meczów systemem „każdy z każdym”.

Wyniki meczów:

UKS „Piątka” Ostrów Wlkp. – UKS „Olimpijczyk” Ostrów – 77 : 41

UKS „Olimp” Rawicz – MKS „Flesz” SP 63 Bydgoszcz – 54 : 66

UKS SP 27 Katowice – UKS „Dwójka Ziębice – 36 : 48

„Piątka”  – Rawicz – 75 : 41

„Olimpijczyk” – Bydgoszcz – 31 : 66

Rawicz – „Olimpijczyk” – 36 : 28

Ziębice – Bydgoszcz – 43 : 62

„Piątka” – Katowice – 83 : 39

Ziębice – „Olimpijczyk” – 45 : 24

Bydgoszcz – Katowice – 65 : 43

„Piątka” – Ziębice – 68 : 28

Rawicz – Katowice – 52 : 54

Ziębice – Rawicz – 53 : 37

„Olimpijczyk” – Katowice – 27 : 30

„Piątka” – Bydgoszcz – 62 : 43

Kolejność zespołów po turnieju:

1 miejsce : UKS „Piątka” Ostrów Wlkp.

2     „        :  MKS „Flesz” SP 63 Bydgoszcz

3     „        :  UKS „Dwójka” Ziębice

4     „        :  UKS SP 27 Katowice

5     „        :   UKS „Olimp” Rawicz

6     „        :   UKS „Olimpijczyk” Ostrów Wlkp.

Najlepszymi zawodniczkami swoich zespołów zostały : Julia Niełacna z „Piątki” oraz Jagoda Głowacka z „Olimpijczyka”.

Zwycięzcą konkursu rzutów wolnych została Maria Chrustek z Rawicza.

Królem strzelców została Sara Wyczałkowska z Bydgoszczy.

MVP turnieju wybrana została Laura Wawrzyniak z „Piątki” Ostrów Wlkp.

Skład zespołu UKS „Piątka” i zdobyte punkty:

Weronika Hipp – kpt.: 43 ,  Anna Walczak: 24, Weronika Kania: 6,  Laura Wawrzyniak: 54,   Natalia Benedykcińska: 46,  Wiktoria Jakubowicz: 25,  Gabriela Osada: 8,   Wiktoria Piotrowska: 16,   Agnieszka Sieroń: 58,  Julia Niełacna: 79,  Weronika Kasprzak: 8, Barbara Majchrzak: 6; grały także: Weronika Szymczak, Gabriela Bendkowska,  Anna Sówka.

Podczas uroczystego zakończenia turnieju trofea i nagrody wręczali zaproszeni goście : Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Lisiecki, Prezydent Miasta Marlena Maląg, Dyrektor SP5 Dorota Cieśla, Prezes UKS „Piątka” Agnieszka Organista, przedstawiciele Ostrowskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz TS „Ostrovia”, absolwenci SP5- koszykarze KS „Stal” Marcin Dymała i Mateusz Zębski.

Turniej odbył się dzięki wsparciu: Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa w Ostrowie Wlkp. , Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 5 w Ostrowie Wlkp., Przewodniczącego Rady Miasta Ostrów Wlkp., TS „Ostrovia” Ostrów Wlkp., Urzędowi Miasta Ostrów Wlkp., Gimnazjum Nr 2 w Ostrowie Wlkp. Ostrowskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu, firmie FENETRA,  firmie BURGHARDT – Spółka Jawna,  Spółdzielni Mleczarskiej LAZUR,  Zakładowi Techniki Komputerowej Jan Adam,  Panu Piotrowi Matyśkiewiczowi – sklep sportowy,  Jackowi Jędrzejakowi – zespoły BIG CYC i Czarno Czarni, Państwu Marlenie i Piotrowi Wawrzyniakom, firmie MAX Handel Gastronomia Hieronima Szewczyka, rodzicom zawodniczek.