“Zaczarowany ogród”

Data: 1 grudnia, 2019

Takie hasło towarzyszyło w tym roku V Powiatowemu Biennale Rysunku Dzieci i Młodzieży “Krechy, kreski, kreseczki”, organizowanemu przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim.

9 listopada w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego zebrała sie komisja konkursowa w składzie: przewodniczący artysta  plastyk i malarz Krzysztof Ryfa, członkowie: grafik i twórca plakatów Karol Kierzynka oraz architekt wnętrz Ewa Boroch. Spośród nadesłanych 624 prac nagrodzono 30 w czterech grupach wiekowych.

Jak co roku do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły. Kilkoro z nich otrzymało nagrody.

W kategorii klas I-III nagrody otrzymali:

– Alicja Tarnowska i Zuzanna Wasylów z klasy Ia (nauczyciel Irena Treska),

– Julia Mielcarek z klasy IIc (nauczyciel Anna Karpińska),

– Patrycja Jaskuła z klasy IIc (reprezentująca MDK).

W kategorii klas IV-VIII nagrody otrzymali:

– Patrycja Wróbel z klasy VIIa (nauczyciel Beata Olszak),

– Maksymilian Matyszczyk z klasy VIIc (nauczyciel Beata Olszak).

Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu z udziałem nagrodzonych uczniów miało miejsce 28 listopada w Galerii „Pędzelek” Młodzieżowego Domu Kultury  w Ostrowie Wielkopolskim. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!