Wycieczka do Muzeum Miasta Ostrowa. Lekcja muzealna: Jaki znak twój? Orzeł Biały!

Data: 14 listopada, 2018

13 listopada 2018 r. klasa I c uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Miasta Ostrowa. Naszym celem był udział w lekcji muzealnej, prowadzonej przez panią Jagodę Kaszubę, ukazującej godło państwa oraz flagę państwową jako symbol przynależności do narodu.  Zajęcia składały się z części teoretycznej, podczas której dzieci poznały genezę herbów i historię Orła Białego, wymieniały także miejsca i przedmioty opatrzone symbolami państwowymi. Pani Jagoda wyjaśniła dzieciom, co oznacza biel i czerwień na fladze państwowej oraz kiedy obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W części warsztatowej, uczniowie mieli okazję wykonać Orła Białego techniką kolażu. Praca plastyczna stała się źródłem wielu przeżyć  i dała możliwość kreatywnego działania. W muzeum spotkaliśmy także Prezydenta Miasta Panią Beatę Klimek, która przywitała się z dziećmi,  porozmawiała i  z wielką radością stanęła do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły, podziwiając uroki jesiennego parku.