Drzwi Otwarte Szkoły

Data: 9 grudnia, 2013

W grudniu tradycyjnie już odbyły się w naszej szkole DRZWI OTWARTE. Po raz kolejny gościliśmy przede wszystkim najmłodsze dzieci wraz z rodzicami. Wieczór w Szkole Podstawowej nr 5 obfitował w wiele atrakcji dla wszystkich rodzin. Na sali gimnastycznej swój program artystyczny przygotowali uczniowie klas IIIb i IIIc, pod czujnym okiem nauczycieli przygotowujących – p. Ewy Kaczmarek i p. Basi Cnotliwej. Nie zabrakło tancerek i tancerzy, którzy wirowali na scenie w rytm muzyki oraz wspaniałych małych aktorów, którzy zachwycili wszystkich swoją grą aktorską w przedstawieniu, na podstawie losów bohaterów Akademii Pana Kleska. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowała również klasa Id przygotowana przez  p. Małgosię Jędrzejak.

Po części artystycznej pani dyrektor zaprosiła wszystkich do obejrzenia placówki oraz zachęciła do spotkań z nauczycielami i wspólnej zabawy z dziećmi w przygotowanych dla nich salach lekcyjnych oraz w „Radosnej Szkole”. Na II piętrze przeznaczonym wyłącznie dla najmłodszych dzieci można było odwiedzić wszystkie sale edukacji wczesnoszkolnej,  zapoznać się z ofertą edukacyjną lub zasiąść w szkolnej kawiarence prowadzonej przez Zespół do Spraw Integracji.
Dzień Otwarty pozwolił rodzicom i dzieciom poznać szkołę i jej otoczenie. Goście obejrzeli sale lekcyjne, pracownie komputerowe, świetlice, bibliotekę, stołówkę szkolną. Wszyscy nauczyciele udzielali wyczerpujących odpowiedzi na stawiane prze rodziców pytania dotyczące przyszłej edukacji ich dzieci w naszej szkole. Po zakończeniu zwiedzania rodzice mogli zapisać swoje dziecko do szkoły. Nabór i zapisy do klas I i Rocznych Oddziałów Przygotowania Przedszkolnego nadal trwają. Serdecznie zapraszamy!