WIZYTA W TEATRZE W. BOGUSŁAWSKIEGO W KALISZU KLAS IA i IC

Data: 29 września, 2014

Kochane dzieci!

Ogrzewam w kuchni po kilka razy rosół z kluskami, marchew i zrazy.

Już przez pomyłkę i kompot grzeję…

Któż nie zna tych problemów? Nie tylko babcia Tadeuszka biedzi się i martwi, gdy wnuczek nie je. A jakież to utrapienie dla samych dzieci. Czy jest na to rada? Oczywiście, znalazła ją Wanda Chotomska, która zna wszystkie zmartwienia babć, dziadków, rodziców i dzieci. Znaleźli ją także twórcy przedstawienia „Tadek  Niejadek”. Ta sceniczna bajka opowiada przewrotną historię o chłopcu, który nie chciał jeść, ciągle psocił i stawał się coraz lżejszy, aż w końcu został porwany przez balonik.  Na tym przedstawieniu wspaniale bawiły się klasy Ia i Ic ze swoimi paniami w dniu 25 września 2014r. Spektakl  nie tylko uczył dzieci jak zdrowo i racjonalnie jeść. Widzowie mieli okazję utrwalić ważne numery telefonów alarmowych i powtórzyć sposoby prowadzenia rozmowy przy wzywaniu służb  ratunkowych.  Tak bardzo podobała nam się wizyta w teatrze, że w grudniu planujemy następną.