TEATRALNY PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

Data: 4 czerwca, 2018

W piątek 25.05.br. Szkoła Podstawowa nr 4 gościła w swoich murach amatorskie zespoły teatralne ze szkół podstawowych. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do poznawania literatury dziecięcej, ukazywanie magii  teatru wraz z popularyzowaniem zespołowych form teatralnych. Przegląd miał rozwijać umiejętności przekładu tekstu literackiego na grę aktorów, rozbudzać twórczą wyobraźnię, a przede wszystkim pozwolić na wymianę doświadczeń między uczestnikami przeglądu. Współorganizatorem spotkania był Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Pani Beata Klimek.

Koło Małego Aktora pod opieką pani Anny Dorociak i Lucyny Łukomskiej, reprezentowało naszą szkołę przedstawiając spektakl pt: „Ząb”. Młodzi aktorzy w składzie: Mateusz Cieszyński VIb, Szymon Łukaszewski IVa, Patryk Kłokowski IVa, Miłosz Gąsiorowski IVa, Maciej Kubiak IIIb, Ida Marek IIIb i Antonina Jurek IIIb w humorystyczny sposób pokazali historię Mikołajka, który stracił swój pierwszy ząb. Dużym atutem przygotowanego przedstawienia były dekoracje wykonane na zajęciach Koła Małego Aktora, przy pomocy rodzica pana Remigiusza Jurka i naszych aktorów.  Podniosły one walory naszego przedstawienia oraz udowodniły jaką twórczą wyobraźnią mogą wykazać się młodzi artyści.

W przeglądzie brało udział sześć zespołów, przedstawiając bardzo zróżnicowane i ciekawe formy teatralne. Wśród postaci bajkowych przewijały się krasnoludki, Śnieżka, Kopciuszek, Kaczka-Dziwaczka, a nawet Mały Książę. Wszyscy uczestnicy przeglądu bawili się bardzo dobrze, a czas spędzony w świecie teatru upłynął bardzo szybko.

Jest nam bardzo miło ogłosić, iż Koło Małego Aktora zdobyło III miejsce.

We wtorek 29.05.br. w Synagodze odbyło się uroczyste podsumowanie przeglądu i wyręczenie nagród. Komisja, która oceniała dobór repertuaru, umiejętne wykorzystanie środki wyrazu i włożone zaangażowanie, doceniła nasze przedstawienie. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu i mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli zaprezentować równie ciekawy spektakl.