Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Data: 20 marca, 2014

W dniach 17-19 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach, które odbywały się w Kościele NMP Królowej Polski.

Tegoroczne spotkania rekolekcyjne prowadził ksiądz Wojciech Deresiński. Głównym celem rekolekcji było ukazanie wartości, jakimi powinien w życiu kierować się każdy człowiek .

Rekolekcjonista poprzez opowiadania, śpiew piosenek religijnych oraz prezentację scenek zwracał uczniom uwagę m.in. na: ważność życia z Bogiem, okazywanie szacunku i pomocy drugiemu człowiekowi. Szczególne zainteresowanie wykazywali uczniowie podczas śpiewu pieśni oraz prezentacji metod aktywizacji związanych z postanowieniami wielkopostnymi.

W organizowanie rekolekcji włączył się również szkolny wolontariat, który zaproponował uczestnikom rekolekcji zrobienie dobrego uczynku, polegającego na wykonaniu kolorowych motyli dla przedszkolaków z zaprzyjaźnionego przedszkola.

Ogłoszona akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wszystkich uczniów. Liczba 124 kolorowych motyli trafi do przedszkolaków w pierwszym dniu wiosny, który w tym roku jest ogłoszony Dniem Motyla.