Święto Pań

Data: 13 marca, 2017

8 marca od 1910 roku jest obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej to okazji klasa II b integracyjna wraz z wychowawczyniami panią Lucyną Łukomską i Małgorzatą Monetą-Molską udała się, kolokwialnie mówiąc, na miasto, by celebrować ten dzień. Pierwsze kroki drugoklasiści skierowali do RODZINKA CAFE, gdzie w atmosferze pieczenia gofrów, popijania sokiem i przy dobrej muzyce, tworzyli kwiaty z filcu i piękne wazony. Następnie udali się do Dziecięcej Biblioteki, gdzie odpowiadali na pytania dotyczące zawodów, jakie wykonują kobiety, czym zajmują się w domu i na jakich stanowiskach nie mogą pracować. Dzieci dowiedziały się, że ich droga do równouprawnienia była długa i skomplikowana. Rozwiązywali zagadki i przy pomocy zaprezentowanych rekwizytów odgadywali różne zawody wykonywane przez kobiety. Chłopcy otrzymali kilka wskazówek o tym, jak każdy mężczyzna powinien zachować się wobec kobiety i jakie są ich grzecznościowe powinności w stosunku do dziewczynek. Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z odgadywaniem  wizerunków najbardziej znanych kobiet. Kolejnym punktem zajęć była gra w szukanie swojej pary. Tym razem trzeba było wykazać się znajomością popularnych kobiet z bajek. Na zakończenie dzieci ozdabiały papierowe serduszka dla swoich sympatii i układały kwiaty z korków. Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o sławnych, odważnych i silnych kobietach.