Data: 26 października, 2021

21 października 2021 roku, w dniu Święta Patrona, uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.

Ślubowanie miało bardzo podniosły charakter, przybyli na nie również bardzo ważni goście: Wiceprezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski, przewodniczący Komisji Edukacji -Szymon Matyśkiewicz, pani dyrektor przedszkola nr 8 Halina Musielak oraz przedszkola nr 10-Natalia Jura, przewodnicząca Rady Osiedla,przewodnicząca Rady Rodziców, nauczyciele, rodzice uczniów, a także koleżanki i koledzy ze starszych klas.

Zaproszonych gości uroczyście powitała  dyrektor szkoły- Dorota Cieśla i zaprosiła na część artystyczną, którą rozpoczęło przedstawienie pt.”W bajkowej krainie”-przygotowane przez uczniów z klas integracyjnych- 2 b oraz 3b. Dzieci w pięknych strojach bajkowych postaci starały się nieść bardzo ważne przesłanie dla pierwszoklasistów: zachęcały do czytania książek, bajek, przedstawiały obowiązki szkolne, jakie na nich czekają, a także pokazywały jak będzie wyglądała ich nauka. Po przedstawieniu szkolny zespół “Piccolo” ( dziewczyny z klasy 5 a) wykonał na fletach prostych rosyjską melodię ludową “Beriozkę” i zakończyły swój występ układem choreograficznym z wachlarzami do melodii z filmu “Mulan”. Dzieci oraz goście nie kryli zachwycenia i nagrodzili występujący  gromkimi brawami.

Następnie chór szkolny pod batutą pani Ireny Treski odśpiewał hymn państwowy oraz hymn szkolny.

Doniosłym momentem uroczystości był akt pasowania na ucznia, które wzbudził wiele emocji. Dokonał go wiceprezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Sebastian Górski oraz radny  Szymon Matyśkiewicz,

Na koniec najmilszą chwilą dla dzieci było wręczenie listów gratulacyjnych oraz upominków ufundowanych przez Prezydent Miasta Beatę Klimek

Pani dyrektor zamknęła ceremonię ślubowania podziękowaniami płynącymi w kierunku dzieci, nauczycieli przygotowujących część artystyczną czyli p.Elżbiety Skrzypek, p.Barbary Cnotliwej, p.Natalii Telegi, p.Anny Woźniak, Jana Gajnego, Beaty Adamczyk oraz zaproszonych gości, uczniów oraz rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie dekoracji i kostiumów.

Po zakończonej uroczystości pierwszkolasiści wraz z rodzicami oraz wychowawcami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.