NASZE MAŁE KOLĘDOWANIE

Data: 28 stycznia, 2018

W poniedziałek 22 stycznia miał miejsce w naszej szkole kolejny koncert kolęd z cyklu “Nasze małe kolędowanie”. W świątecznej scenerii licznie zgromadziła się publiczność. Wszystkich serdecznie przywitała wicedyrektor szkoły p. Donata Malinowska – Reszel. Swoją obecnością zaszczycił nas Kurator Regionalny Projektu “Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska” p. Jerzy Wojtaszek oraz członek Południowo-wielkopolskiego Związku Chórów i Orkiestr p. Janusz Czaja.. W wykonaniu Szkolnego Chóru “GAMA” pod dyrekcją Ireny Treski popłynęły melodie najpiękniejszych kolęd polskich oraz pastorałek. Był to koncert niezwykły – chór śpiewał wspólnie, ale również każdy chórzysta wykonywał swoją partię solową. W koncercie wystąpiły również uczennice kl. VI c – Maja Krawczyk i Oliwia Łukomska. Pan Jerzy Wojtaszek skierował słowa uznania dla naszego chóru, a także podziękowania do osób, które sprawiły, że ten wieczór był wyjątkowy: p. Danucie Adamik, p. Beacie Olszak, p. Janowi Gajnemu oraz p. Irenie Tresce i oczywiście wspaniałej publiczności. Były podziękowania, kwiaty i słodkie niespodzianki. Tym koncertem uwieńczyliśmy 5 lat uczestnictwa w programie rozwoju chórów szkolnych “Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska”. Chór to zespół, a zespół tworzą pojedyncze osoby. Oto nasi wspaniali chórzyści:

Brucheiser Amelia – kl. 3e

Walczak Aleksander – kl. 2b

Witoń Maja – kl. 5c

Zembrzuska Maja – kl.2b

Dziękujemy Wam za wspaniały śpiew.