MISTRZOWSKIE DYKTANDO dla klas IV – VI

Data: 21 marca, 2017

MISTRZOWSKIE DYKTANDO dla klas IV – VI

pod patronatem Rady Języka Polskiego w Warszawie oraz Prezydenta Miasta Pani Beaty Klimek

W miniony czwartek w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mieszka I przeprowadzono trzeci i ostatni etap XIX edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla uczniów szkół podstawowych klas IV-VI. Uczestników przywitała Pani Dorota Cieśla, dyrektor szkoły, a o szczegółach regulaminu przypomniała Pani Anna Galant, przewodnicząca komisji konkursowych. 8 laureatów z 5 szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu ostrowskiego pisało tekst dyktanda pt. Ostrowski motocross. W finale znalazły się także uczennice naszej szkoły – Julia Skrzypczak z klasy VIa oraz Agata Lewkowicz z klasy VIb, które zmagały się z ortograficznymi i interpunkcyjnymi pułapkami ukrytymi w tekście o Hubercie, któremu prezes Ostrowskiego Klubu Motocrossowego powierzył przygotowanie tegorocznych zawodów motocyklowych dla motocrossowców niemalże z całej Polski (…)

Dyktando ułożyła pani Maria Libera, nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostrowie. Tekst, podobnie jak wszystkie zadania konkursowe, recenzował prof. Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego w Warszawie. Prace finałowe oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Galant, Maria Libera, Lucyna Jędrzejak,  Lucyna Koralewska i Barbara Gajda. Mistrza Ortografii 2017 w kategorii uczniów klas IV-VI szkół podstawowych poznamy w czerwcu podczas uroczystego podsumowania konkursu. Już teraz trzymamy kciuki za nasze uczennice!