„MATEMATYCZNY OSTRÓW”

Data: 5 listopada, 2013

Dnia 29 października 2013 roku w Gimnazjum nr 4 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrowie Wielkopolskim odbył się turniej matematyczny dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej pod hasłem „Matematyczny Ostrów”.

Celem turnieju było rozbudzenie tendencji do stałego zwiększania zasobu wiedzy, do poznawania swojego miasta i okolic oraz rozwijanie umiejętności stosowania metod matematycznych.

W tegorocznym turnieju wzięło udział 7 trzyosobowych drużyn. Hanna Marciniak, Gabriela Plucińska, Arkadiusz Frąszczak to uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę i wywalczyli II miejsce.

Wykazali się nie tylko wiedzą matematyczną, ale także znajomością topograficzną miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Jury składało się z zaproszonych nauczycieli matematyki, których drużyny uczestniczyły w turnieju. Wszyscy otrzymali dyplomy, medale i nagrody z rąk dyrektora Gimnazjum pana Andrzeja Knopińskiego.