KLASA I B INTEGRACYJNA W ZOO SAFARI

Data: 11 czerwca, 2012

6 czerwca uczniowie klasy I b integracyjnej wybrali się, wraz z wychowawcami, na swoją pierwszą wycieczkę rekreacyjną.

Przed godz. 8 dzieci pożegnały się ze swoimi rodzicami i ruszyły w drogę autokarem w kierunku Zoo Safari znajdującego się w Borysewie (woj. łódzkie).

Na miejscu czekało na nich moc niespodzianek:

– wizyta u „maluchów” w mini zoo, gdzie – pod okiem pracownika zoo – mogły pogłaskać oraz zaobserwować z bardzo bliska najmłodszych mieszkańców zoo,

– zwiedzanie obszernego terenu zoo safari, słuchając ciekawostek o zwierzętach opowiadanych przez sympatycznego przewodnika,

– obserwacja jak oraz czym karmi się foki, tygrysy oraz lwy.

Pierwszaki, wyczerpane długim spacerem i zadaniem 101 pytań do pana przewodnika, zregenerowały siły przy ognisku, smażąc i konsumując kiełbaski.

Po ognisku dzieci zostały zaproszone na zajęcia edukacyjne, pt. „Zwierzęta znane i nieznane” oraz na przejażdżki na kucykach.

Na zakończenie uczniowie I b mieli możliwość aktywnej zabawy w FIGLARNI, gdzie wykorzystali resztki swojej energii.

Zmęczone, ale przede wszystkim zadowolone dzieci, zaopatrzyły się w pamiątki a następnie ruszyły w drogę powrotną do domu.