Kącik zaczytanych

Księga świąteczna: Opowieści, Bajki, Kolędy

Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Arti

Zaglądaliście kiedyś do skrzyni ze skarbami? Znaleźć w niej można różne rzeczy, a łączy je jedno: wszystkie są wyjątkowe i cenne. Taki świąteczny skarbiec trzymacie właśnie w swoich dłoniach. Zawiera on fragmenty Ewangelii, świąteczne opowiadania, kolędy, ciekawostki dotyczące różnych zwyczajów, a także historię ich pochodzenia. To książka wprowadzająca w atmosferę świąt, która pozwala Czytelnikom jeszcze pełniej rozumieć i przeżywać ten wyjątkowy w roku czas.

„ Kącik Zaczytanych”

W grudniu 2022 r. biblioteka poleca książkę uczniom z klas 4-8:

Charlie i fabryka czekolady

Roald Dahl

Wydawnictwo: Znak Emotikon

Powieść młodzieżowa angielska

Charlie Bucket prowadzi bardzo skromne życie wraz ze swoją rodziną w małym, ciasnym domku na przedmieściach. Pomimo życia w skrajnych warunkach, pozostaje optymistycznie nastawiony do życia i innych ludzi. Jego największą słabością jest czekolada. Ze względu na brak pieniędzy może sobie na nią pozwolić tylko jeden jedyny raz w roku – w swoje urodziny.

Pewnego dnia, odnajduje w tabliczce czekolady złoty kupon, który umożliwia wstęp do fabryki Willy’ego Wonki. Chłopiec wraz z czwórka pozostałych szczęśliwców wyrusza więc do miejsca, które od lat pozostawało w sferze jego najskrytszych marzeń. Pomimo ogromnej ochoty na czekoladowe pyszności, Charlie powstrzymuje się od próby ich skosztowania. Dzieci nie wiedzą jednak, że Willy Wonka ma wobec nich pewne zamiary…