GRANTY DLA „PIĄTKI”

Data: 3 marca, 2012

W środę  29 lutego w Sali Kolumnowej Ratusza Prezydent Miasta Jarosław Urbaniak dokonał uroczystego wręczenia grantów w ramach ósmej edycji Funduszu Grantowego Dobrego Sąsiedztwa dla Ostrowa Wielkopolskiego.  Fundusz Grantowy to stowarzyszenie, które wspiera finansowo wszelkie innowacyjne przedsięwzięcia na polu edukacji, kultury, ochrony dóbr kultury i tradycji, kultury fizycznej i sportu, ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Wsparcie finansowe Funduszu pozwala zrealizować wiele projektów na terenie Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Uczniowski Klub Sportowy „Piątka”, który działa przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, złożył dwa „granty”, które  spośród 89 wniosków nadesłanych  przez wiele organizacji zyskały uznanie ekspertów. Projekt dotyczący organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki w ramach obchodów stulecia szkoły pod hasłem : „100 – lecie przy baskecie” to pierwszy, który został pozytywnie zaopiniowany.  Drugi z wniosków, który również przeszedł pozytywną weryfikację to „ Nordic Walking dla każdego – dla małego i dużego”.  Projekt ten ma na celu integrację całej społeczności szkolnej poprzez wspólne chodzenie ze specjalnie do tego stworzonymi kijami.  Granty na te przedsięwzięcia  pozwolą uatrakcyjnić życie pozalekcyjne szkoły.