Podsumowanie II etapu XV Międzygminnego Konkursu Ortograficznego MISTRZ ORTOGRAFII dla uczniów klas II-III

Data: 2 marca, 2013

Po raz drugi uczniowie klas II i III szkół podstawowych przystąpili do  zmagań w XV Międzygminnym Konkursie Ortograficznym MISTRZ ORTOGRAFII, przebiegającym pod patronatem Rady Języka Polskiego oraz Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.  27 lutego 2013  roku, w Szkole Podstawowej nr 5 został podsumowany II etap konkursu. W eliminacjach międzyszkolnych wzięło udział 37 uczniów reprezentujących 22 szkoły podstawowe z terenu powiatu ostrowskiego. W miłej i przyjaznej atmosferze najmłodszych gości oraz nauczycieli przywitała Dyrektor Szkoły Dorota Cieśla. Następnie głos zabrała Przewodnicząca Komisji Konkursowej Pani Anny Galant. Wszystkim dzieciom wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie, a nauczycielom podziękowania za przygotowanie podopiecznych do konkursu. Następnie pod opieką Komisji Konkursowej uczniowie udali się do klas, gdzie w czasie  45 minut rozwiązywali test z ortografii oraz  interpunkcji, składający się z 18 zadań. Do trzeciego etapu komisja konkursowa zakwalifikowała 14 uczniów, będących autorami najwyżej punktowanych prac. Wśród zwycięzców etapu międzyszkolnego znalazło się 2 uczniów SP nr 5. Są to: Julia Skrzypczak z klasy II a oraz Paweł Szukowski z klasy III d. Uczniowie zostali przygotowani przez panią Annę Dorociak i Małgorzatę Jędrzejak. Finalistom życzymy powodzenia w III etapie konkursu.