VI WARSZTATY Z ARTYSTKĄ “KOLOROWY SAMOCHODZIK” Powiatowy Konkurs Rzeźbiarsko-Ceramiczny

Data: 26 września, 2014

Dzieci rozpoczęły swoją przygodę z Artystką już w czerwcu i trwała ona do 17 września br. Warsztaty miały charakter rzeźbiarsko-ceramiczny oraz plastyczny. Uczestnicy konkursu rzeźbiarskiego zostali zaproszeni do Pracowni Artystycznej UNIKAT, gdzie pod okiem artystki rzeźbiarki Agnieszki Lisiak “Skórki”,  inicjatorki projektu,  powstały fantastyczne prace w glinie, na temat “Kolorowy samochodzik”. Oryginalne autka zostały wypalone w piecach elektrycznych oraz w piecu plenerowym na ostrowskim Rynku. Następnie zdolni uczniowie malowali i szkliwili swoje dzieła. Ta forma pracy artystycznej jest bardzo absorbująca i wymaga od młodych artystów poświęcenia czasu, wiele cierpliwości i konsekwencji, ale efekt jest oszałamiający.

W piątek, 19 września 2014 r. dzieci wraz z rodzicami i opiekunami zostali zaproszeni na wernisaż do Pracowni UNIKAT.  Artystka podkreśliła wysoki poziom i różnorodność prac eksponowanych na wystawie, były modele aut: tradycyjne, nowoczesne, stare,  jak i zupełnie fantastyczne, niezwykłe i bajkowe. Naszą szkołę reprezentowała Marysia Kubacka z Klasy III C. Uczennica wielokrotnie zaskakuje nas swoją kreatywnością.

W tym roku stworzyła autko hot-doga, ze skrzydłami i twarzą!

Uważam, że pomysł jest świetny i godny naśladowania przez projektantów.  To długie, ale wąskie autko na pewno nie urwie lusterek podczas wyprzedzania lub mijania.

Marysia zajęła III miejsce w kategorii klas I-III szkół podstawowych.  III miejsce zajął również Bartek Łakomy z klasy IIc

Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za zaangażowanie!