III POWIATOWE BIENNALE RYSUNKU DZIECI I MŁODZIEŻY “KRECHY, KRESKI, KRESECZKI”

Data: 25 września, 2014

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim nowe wyzwania dla dzieci i nauczycieli.

Uczniowie “piąteczki” już w czerwcu wzięli udział w kilku konkursach plastycznych, które rozstrzygnięto w bieżącym miesiącu.

Młodzieżowy Dom Kultury kolejny raz zorganizował III Powiatowe Biennale Rysunku Dzieci i Młodzieży “Krechy, kreski, kreseczki”. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem “Czarowny świat snu”, upamiętniała 110 rocznicę urodzin Salvadora Dali. Temat do łatwych nie należał, gdyż spodziewano się prac inspirowanych fantazją, wyobraźnią, surrealizmem.

Na konkurs wpłynęło blisko 400 prac z powiatu ostrowskiego, kaliskiego i pleszewskiego. Komisja w składzie: dr Lidia Głazik – pracownik WSA UAM w Kaliszu oraz Magdalena Przegoń – plastyk, postanowiła przyznać 16 równorzędnych nagród i 35 równorzędnych wyróżnień w następujących kategoriach wiekowych: od 3 do 7 lat, od 8 do 10 lat, od 11 do 13 lat, od 14 do 16 lat.

23 września 2014 r., w MDK odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Dzieci miały okazję podziwiać prace rówieśników i przeżyć chwile magii oraz fantazji.

Wśród sześciu nagród i dziewięciu wyróżnień, przyznanych w kategorii 8 do 10 lat, uczniom naszej szkoły przypadły trzy nagrody i 3 wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom gratulowała Anna Torz, dyrektor MDK w Ostrowie Wielkopolskim. Dzieła, będące wytworem dziecięcej wyobraźni, można oglądać w Galerii „Pędzelek” Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie.

Gratulujemy uczniom talentu i sukcesu !!!

Nagrody:

Nikola Pinkowska klasa III A, opiekun Beata Olszak