27 listopada grupa dziewięciu nauczycieli z Zespołu ds. integracji, działającego przy Szkole Podstawowej nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim, wzięła udział w konferencji szkoleniowej „Jak pracować z problemami z zachowaniem u dzieci i nastolatków – techniki terapii poznawczej i behawioralnej”. Konferencja została zorganizowana przez Fundację Centrum Terapii „Tęcza” z Odolanowa. Wielogodzinne szkolenie prowadził dr n. med. Artur Kołakowski – specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny, który od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą z problemami rozwojowymi, psychologicznymi i psychoterapeutycznymi, zarówno jako lekarz, jak i psychoterapeuta.