Konkurs wiedzy o UE i programie Erasmus

9 maja jest oficjalnym Dniem Unii Europejskiej. Został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, znanego jako Plan Schumana, przez Roberta Schumana 9 maja 1950. W Szkole Podstawowej nr 5, jak co roku obchodzimy to święto uroczyście. W tym roku odbył się szkolny konkurs dla klas 6 pod hasłem “Z Erasmusem w Europę”, organizowany przez europejskie centrum EuropeDirect oraz zespół międzynarodowego projektu Erasmus+ “Healthy Minds of Europe” w SP5.
Konkurs dotyczył szeroko pojętej wiedzy europejskiej, ze szczególnym zaakcentowaniem “Traktatów rzymskich”, których 60.rocznicę podpisania obchodzimy w tym roku. Uczniowie czterech klas szóstych wykazali się szeroką wiedzą dotyczącą historii, teraźniejszości, symboliki UE oraz informacjami o państwach współpracujących ze szkołą w międzynarodowym projekcie Erasmus+ (Wielka Brytania, Włochy, Grecja, Cypr, Chorwacja i Polska). Rywalizacja była zacięta i tylko niewielka różnica w zdobytych punktach pozwoliła na wyłonienie zwycięzców. I miejsce zdobyła klasa VI d w składzie: Gabriela Kempińska, Mateusz Luciński oraz Adam Piec.
Zwycięzcom gratulujemy!