JUBILEUSZOWY PIĄTY „MARSZ PO ZDROWIE”

18 czerwca 2015 roku był dniem szczególnym dla uczniów naszej szkoły. Około godziny dziewiątej, z różnych rejonów naszego miasta, wyruszyły zespoły składające się z najlepszych małych odkrywców. Przygotowani byli pierwszorzędnie – kurtki, plecaki, kompasy, odpowiednie nakrycia głowy. Wszystko to sprawiło, że nawet największe przeciwności losu nie były w stanie zepsuć przygody, na którą szykowali się nasi uczniowie. Cel był konkretny – dotrzeć do Stanicy Harcerskiej przy zalewie Piaski-Szczygliczka. Po drodze uczniowie mogli poznać historię ciekawych lokalizacji Ostrowa Wielkopolskiego. Podstawowa trudność? Brak urządzeń GPS – uczniowie musieli przypomnieć sobie zasady korzystania ze starej, dobrej mapy. Właśnie dzięki takim chwilom, możemy poczuć jak bardzo współczesność oddalona jest od epoki Magellana i Kolumba. Mimo wszystko, po kilku chwilach, mali odkrywcy byli w stanie bez przeszkód poruszać się według wskazówek umieszczonych na mapach. Gdy drużyny dotarły już do zalewu, na największych  śmiałków czekało kilka wyzwań rozmieszczonych w różnych punktach ośrodka. Bez nich nie udałoby się dotrzeć do mety. Każde z zadań rozwijało inną umiejętność. Uczniowie odpowiadali na pytania, w których trzeba było wykazać się wiedzą na temat zdrowia. Byli szkoleni z podstaw pierwszej pomocy, niewątpliwie przydatnej podczas wakacyjnych wyjazdów. Przy jednym ze stanowisk, śmiałkowie musieli wykazać się sprawnością fizyczną, podczas konkurencji sportowych. Najmłodsi z odkrywców, rozochoceni wizją niezmierzonych bogactw ukrytych wokół nich, mieli możliwość poszukiwania skarbu. Musieli tylko podążać według wskazówek. Po wykonaniu wszystkich zadań, uczniowie mogli udać się na zasłużony odpoczynek na łonie natury. Stanica harcerska była doskonałym miejscem na piknikowanie w gronie kolegów i koleżanek. Koce, napoje i poczęstunek regeneracyjny dopełniły całości. Kolorów całemu spotkaniu dodało wspólne tworzenie plakatu zatytułowanego „Owocowo-warzywne wariacje wakacyjne”. Zabawa była przednia, dlatego czas minął błyskawicznie. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy. Życzymy bezpiecznych i zdrowych wakacji. Do zobaczenia za rok, na kolejnym Marszu po Zdrowie!