Drzwi otwarte

W środowe popołudnie, 17 lutego, korytarze Szkole Podstawowej nr 5 wypełniły się uśmiechniętymi i zaciekawionymi uczniami ostrowskich przedszkoli, którzy wraz z rodzicami mieli okazję poznać naszą placówkę. Przyszli uczniowie SP5 mogli obejrzeć ciekawe przedstawienie przygotowane przez małych aktorów ze szkolnego Koła Małego Aktora pod czujnym okiem Pani Anny Dorociak i Lucyny Łukomskiej. Mogli zajrzeć do sal lekcyjnych, po raz pierwszy zasiąść w prawdziwych szkolnych ławkach, ale również potańczyć, pobawić się, pofiglować w sali Radosnej Szkoły czy obserwować ciekawe doświadczenia.  Rodzice mieli natomiast czas, aby porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, zapoznać się bliżej z ofertą dydaktyczną i wychowawczą szkoły oraz – w miłej atmosferze kawiarenki przygotowanej przez klasy integracyjne – wymienić się doświadczeniami i uwagami. Starsi koledzy służyli za przewodników i oprowadzali maluchy po szkolnych korytarzach i salach.

W przyszłym roku szkolnym nasza placówka uruchamia klasy I w tym klasę integracyjną oraz oddziały rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci 5 i 6 letnich.

Już teraz czekamy na przyszłych pierwszoklasistów – obejrzyj wideo