Sprzątanie świata

Data: 27 września, 2015

Nauczyciele wraz z uczniami od kilkunastu już lat podejmują w naszej szkole działania z zakresu ekologii.

21 września uczniowie klas szóstych z wychowawcami sprzątali “kawałek swojego świata” włączając się do globalnej akcji „Sprzątanie świata”. Zbierali odpady na terenie Parku Bractwa Kurkowego oraz Alejach Słowackiego, stając się świadomymi mieszkańcami Ziemi w pełni odpowiedzialnymi za jej stan.

Obecnie prowadzimy zbiórkę recyklingową nakrętek na rzecz niepełnosprawnego chłopca. Trwa również akcja „Kasztanobranie” mająca na celu pomoc w dokarmianiu zwierząt w okresie zimy. Zwracamy się również o przekazanie kwiatów by nasze sale lekcyjne zazielenić Wiemy przecież, jak ważną rolę pełnią rośliny. Produkowany przez nie tlen w zdecydowany sposób przyśpiesza proces przyswajania wiedzy .

Wszystkim, którzy nas będą wspierać już dziś dziękujemy.