Dzień kundelka

Data: 26 października, 2019

W czwartek 24 października w klasie 2a obchodziliśmy „Dzień kundelka”. Święto to przypada na 25 października i zbiega się z Dniem Ustawy o Ochronie Zwierząt, który obchodzony jest corocznie dzień po dacie wejścia jej w życie (obowiązuje ona od 24 października 1997).

Wielu uczniów naszej klasy przygotowało na różne sposoby psie maski, dzieci przyniosły do szkoły atlasy „Rasy psów”, książki, w których bohaterem jest pies, pluszaki, fotografie swoich pupili. Tego dnia rozmawialiśmy na temat tego, jak prawidłowo opiekować się psem, poznawaliśmy „psią mowę”. Dzieci poznały historię udomowienia psa oraz problemy zdrowotne niektórych psów rasowych, obejrzały odcinek filmu animowanego pt. „Reksio”, a na koniec wykonały psią zakładkę do książki.

Materiał do przeprowadzenia zajęć został zaczerpnięty z „EKO KALENDARZA”.